Teknoloji

 • Hizmetimiz tamamıyla web tabanlı olup 3 katmanlıdır. SQL ve. Net gibi son teknolojilerle çalışmaktadır.
 • Sistemimizin kullanıcı önyüzleri, ASP.NET kullanıcı denetimleri ve “AJAX Pro” framework’u uyarınca “MVC (Model –View-Controller)” pattern’leri kullanılarak oluşturulmuştur. AJAX, bir web sayfasını yeniden yüklemeden, sayfa üzerinde yalnızca belli bölümlerin güncellenmesini sunucudan veri değiş-tokuşu ile yapabilen bir araçtır.
 • AJAX framework kullanımı ile tüm müşterilerimize optimum performans ve yeni verileri en hızlı şekilde ekranda görmeleri sağlanmaktadır.
 • “İş Mantığı” katmanımız, .NET 4 framework class’larını ve veri tabanı erişimi için LLBL Gen ORM framework’unu kullanmaktadır.
 • GemBox ve Microsoft Report Viewer ile sayısız raporlama seçeneğimizi kullanabilirsiniz.
 • Yaptığınız tüm işlemleri, tedarikçi bilgilerinizi ve sistemimizdeki farkli istatistikleri .xlsx ve .pdf formatlarina kolayca aktarabilirsiniz.
 • Sistemimiz, log-in modülü dahil, SSL sertifikası ile korunmaktadır.

Kimlik Doğrulama

Sistemimiz kötü niyetli kullanıcıların sisteme girmesine karşı korunmaktadır.

 • Kısa bir süre içinde 3 kez üst üste yapılan hatalı girişlerde kullanıcı hesabı kilitlenir.
 • Sadece yetkili personel kilitlenen hesabı tekrar açabilir.
 • Her giriş denemesi veritabaninda kayıt altına alınmaktadır.
 • Sisteme en az 3 ay süreyle giriş yapmayan kullanıcıların hesabı kilitlenir.
 • Uygulama Windows Forms Authentication kullanmaktadır.
 • Her bir kullanıcı kendine özel oluşturulan kullanıcı adı ve şifresi ile işlem yapabilmektedir.
 • Tüm tedarikçiler kendilerine özel olarak tanımlanmış linklerden, herhangi bir kullanıcı adı ve şifresine gerek kalmaksızın, sisteme giriş yapabilirler.

Kimlik Doğrulama Anahtarı

Sisteme giriş yapıldığında, “Kimlik Doğrulama Anahtarı - Authentication Token (AT)” sistemin her bölümdeki giriş iznini kontrol eder.

Her bir sayfaya girildiğinde AT aracılığıyla kullanıcının içeriğe erişim hakkının olup olmadığı dogrulanır. Erişim hakkı olmayan kullanıcının girişi reddedilir.

Böylece, kullanıcıların sadece kendi firma aktivitelerini görüntülemesi ve tedarikçilerin ise sadece kendi bilgilerini görmesi sağlanır.

Barındırma

Barındırma hizmetlerimiz en son teknolojiler kullanılarak tasarlanmıştir. Bu konuda, bircok ülkede veri merkezleri bulunan ve uluslararasi tanınmışlığı olan bir firma ile işbirligi yapmaktayiz.

Tüm veri merkezlerinde giriş izni kontrolü, fazlasıyla güç kaynağı, soğutma ve nem kontrolü, yangın güvenliği, yangın alarmı, yangın ekipmanı ve altyapı gözetimi mevcuttur.

Yedekleme Prosedürleri

Herhangi bir doğal afet veya yangın gibi durumlarda veri kaybı yaşamamak icin, yedekleme merkezlerimiz ana sunucularımızın olduğu alandan farklı bir yerde konumlandırılmaktadır.

Tüm veri merkezlerimiz ve yedekleme yapılan merkezimizde fiziksel olarak giriş kontrolleri mevcuttur. Sunucularımıza erişim için özel bir kartın yanı sıra, kimlik kartı kontrolü de yapılmaktadır. Sistem 7/24/365 izlenmektedir.

Acil Eylem ve İş Devamlılığı Planlaması

Sistemimizde bulunan firma verilerinizin işiniz için öneminin farkındayız. Oluşabilecek her türlü veri kaybına karşın stratejik planlama ve hazirliklar yapmaktayız.

Sistemimizi 2 saat icinde eski haline getirmeyi; doğal afet, olagandışı veri kaybi vb. durumlarda da, müşterilerimizin en son yedekleme zamanındaki verilerine 24 saat icinde ulaşmalarını ve normal çalışmalarına devam edebilmelerini amaçlamaktayız.

Kalite Güvencesi & Sızma Testleri

Platformumuzda yapılacak herhangi bir değişiklik, uzman kalite güvence ekibimiz tarafından titizlikle incelenerek onaylanmaktadır. Sistemimizin istikrarlı ve en üst düzeyde güvenlik ortamında işleyebilmesi için, gerçek ihale ortamı ile test ortamı birbirinden tamamen (% 100) ayrılmıştır. Bu dogrultuda; güvenlik ve sızma testlerimiz, Ödeme Kartları Endüstrisi (PCI) Güvenlik Standartları Konseyi tarafından onaylı tarama tedarikçisi olarak gösterilen ve ödeme uygulamaları güvenliğini değerlendirme yetkisi verilmiş olan nSense firması tarafından periyodik olarak gerçekleştirilmekte ve bulgular ivedilikle düzeltilmektedir.. 

ALICI FİRMA DEMO TALEBİ

Sistemimize kayıt olmanız durumunda; aşağıdaki formu doldururken bize aktardığınız kişisel veriler, web sitemizde yer alan Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’nde yer alan esaslar çerçevesinde, Veri Koruma Mevzuatında öngörülen sınırlar dahilinde, şirketimiz ve şirketimizin farklı tüzel kişiliğe sahip yerel ve global şirketleri, bağlı iştirakleri ve bir hizmet sözleşmesi vasıtasıyla hizmet satın aldığı gizlilik yükümlülüğü bulunan veri işleyen konumundaki hizmet sağlayıcıları tarafından kaydedilebilecek, hizmet verdiği kullanıcıları tarafından kullanılabilecek, şirketimizin faaliyetlerini etkin şekilde yürütebilmek için kullanmakta olduğu otomatik veri işleme sistemlerinde kaydedilebilecek, işlenebilecek ve ilgili kişilerin aşağıdaki formu doldurarak tarafımıza vermekte olduğu açık rızası dahilinde yurt dışına aktarılacaktır. Kişisel verileriniz yukarıda sayılanlar dışındaki üçüncü kişilere hiçbir şekilde ifşa edilmeyecektir. Formu doldurup başvuruyu tamamladığınız takdirde, web sitemizde yer alan Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni okumuş olduğunuzu ve şirketimiz tarafından verilerinizin işlenme esasları hakkında Veri Koruma Mevzuatı’na uygun şekilde aydınlatıldığınızı ve yukarıda bahsedilen hususlara ilişkin açık rızanızın bulunduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş olursunuz.

Tasarım ve Uygulama